Mam dla Ciebie  ekscytujące wieści! Właśnie pojawił się jubileuszowy 100. odcinek naszego podcastu! 🎉🎙️ To wyjątkowe wydanie, w którym zagłębiamy się w fascynujący świat niemieckich idiomów związanych ze zwierzętami. 🐾🇩🇪

 

W tym odcinku poznasz takie wyrażenia jak:

 

🐟 “Der Fisch stinkt vom Kopf her” – ryba psuje się od głowy. Dowiecie się, jak to wyrażenie odnosi się do problemów w firmach i dlaczego winą obarcza się najczęściej kierownictwo.

 

🦢 “Gänsehaut” – gęsia skórka. Sprawdzimy, jak Niemcy wyrażają dreszcze emocji i kiedy możemy używać tego zwrotu.

 

🐴 “Das Pferd beim Schwanz aufzäumen” – zaprzęgać konia od ogona. Opowiemy o sytuacjach, kiedy ktoś zaczyna coś robić od złej strony, jak np. budowanie domu od wyboru mebli kuchennych.

 

🐷 “Schwein haben” – mieć szczęście. Dowiecie się, dlaczego świnia w niemieckim idiomie to symbol szczęścia i kiedy warto tego wyrażenia używać.

 

🐰 “Alter Hase” – stary zając. Może nie masz pozytywnych skojarzeń ze “starym zającem”, ale uwierz mi, że to komplement.

 

🐘 “aus einer Mücke einen Elefanten machen” – robić z komara słonia. Sprawdzimy, jak Niemcy przesadzają, robiąc z małego problemu wielką sprawę.

 

To tylko kilka przykładów, a jest ich o wiele więcej! 🥳

A to jeszcze nie wszystko! 🌟

Zapraszamy na specjalny webinar organizowany 06.07 o 20:00, podczas którego przedstawię najważniejsze idiomy niemieckie. 🗓️🕗 Będzie to doskonała okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i pogłębić swoją znajomość niemieckiego w przyjemnej atmosferze.

Nie przegap tej okazji! Bo będzie to webinar, jakiego jeszcze nie było. Gwarantuję Tobie, że zapamiętasz wszystkie idomy poznane na tym webinarze.

%d bloggers like this: