Zaznacz stronę

Cześć!

W najnowszym odcinku podcastu przedstawiam kilka niemieckich wyrażeń potocznych, które sprawią, że Twój niemiecki będzie brzmiał bardziej naturalnie i swobodnie. Oto, czego możesz się spodziewać:

🔹 Du schaffst das – Proste, ale mocne wyrażenie, które dodaje otuchy i pewności siebie. Idealne na każdą okazję, gdy potrzebujesz wsparcia.

🔹 Das bringt mich auf die Palme – Wyrażenie doskonałe na sytuacje, które doprowadzają Cię do szału. Dowiedz się, kiedy je stosować i jak wyrazić swoje frustracje po niemiecku.

🔹 Ich habe es vermasselt – Nikt nie jest doskonały! Naucz się przyznawać do błędów i porażek w elegancki sposób.

🔹 Das geschieht dir recht – Zgrabne wyrażenie, które możemy użyć, gdy ktoś zasłużył na konsekwencje swoich działań. Dowiedz się, jak używać tego zwrotu w różnych kontekstach.

Każde z tych wyrażeń jest omówione z przykładami, które pomogą Ci je zrozumieć i zastosować w codziennych rozmowach. Zastanów się, w jakich sytuacjach możesz ich użyć, i bądź gotowy na wzbogacenie swojego słownictwa.

🎧 Zapraszam do słuchania i aktywnego korzystania z nowo poznanych wyrażeń!

Chcesz nauczyć się jeszcze więcej i zanurzyć się w języku niemieckim? Dołącz do mojego kursu “Pogadajmy po niemiecku”! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej:

 

 

 

%d bloggers like this: