Amerykańcy naukowcy udowodnili, że studenci zbytnio rozpamiętujący wydarzenia z przeszłości osiągali gorsze wyniki w nauce. Studenci spędzali zbyt dużo swojego czasu na rozmyślaniu o sytuacjach, które się już wydarzyły i jednocześnie nie mogli skupiać się na teraźniejszości i trudniej było im przyswoić materiał. Wyobrażacie sobie sytuacje, w której takie rozmyślania mogą mieć pozytywne  skutki? Ja tak. Na przykład kiedy rozmyślamy o czasie przeszłym w języku niemieckim. I o tym właśnie będzie dzisiejszy odcinek. O czasie Perfekt. Dowiecie się, co to czasownik posiłkowy oraz jak tworzymy formy przeszłe czasowników.

Kim jestem?

Kim jestem?

autor

Nazywam się Asia Fryske i od 20 lat uczę się niemieckiego. Od 7 lat uczę innych. Niemiecki od zawsze był moją pasją i już w przedszkolu wiedziałam, że to właśnie z nim chcę związać swoją przyszłość....

 

2 komentarze

 1. ROBERT

  Dzień dobry.
  Mam pytanie odnośnie czasownika vergesen bo zgodnie z tabelką zaczyna się na ver a mimo to ma końcówkę en. Wiem ,ze jest prawidłowo odmieniony ale dlaczego skoro zaczyna się na ver nie ma końcówki vergest?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Joanna Fryske

   vergessen jest nieregularny, forma teraźniejsza i przeszła brzmią tak samo,
   tak jest też przy bekommen. Pozdrawiam Asia

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

CHCESZ ŚCIĄGNĄĆ TEN ODCINEK?

%d bloggers like this: