Amerykańcy naukowcy udowodnili, że studenci zbytnio rozpamiętujący wydarzenia z przeszłości osiągali gorsze wyniki w nauce. Studenci spędzali zbyt dużo swojego czasu na rozmyślaniu o sytuacjach, które się już wydarzyły i jednocześnie nie mogli skupiać się na teraźniejszości i trudniej było im przyswoić materiał. Wyobrażacie sobie sytuacje, w której takie rozmyślania mogą mieć pozytywne  skutki? Ja tak. Na przykład kiedy rozmyślamy o czasie przeszłym w języku niemieckim. I o tym właśnie będzie dzisiejszy odcinek. O czasie Perfekt. Dowiecie się, co to czasownik posiłkowy oraz jak tworzymy formy przeszłe czasowników.

Kim jestem?

Kim jestem?

autor

Nazywam się Asia Fryske i od 20 lat uczę się niemieckiego. Od 7 lat uczę innych. Niemiecki od zawsze był moją pasją i już w przedszkolu wiedziałam, że to właśnie z nim chcę związać swoją przyszłość....

 

4 komentarze

 1. Michal

  A czy nauka to zmiana stanu?

  Odpowiedz
  • Joanna Fryske

   Niestety nie, można się długo uczyć a i tak się nie nauczyć. Chodzi tutaj o bardziej namacalne, mierzalne zmiany. Ktoś urósł, wyzdrowiał, zachorował, coś wyblakło, ktoś umarł …. wtedy stan się znacząco zmienia

   Odpowiedz
   • Joanna Fryske

    Dziękuję już poprawiłam. Żle zazaczyłam w aplikacji. To prawda trinken zawsze z haben. Gdyby np. było ertrinken czyli tonąć to byłoby z sein ale t jest trinken i zawsze z haben.

    Odpowiedz
 2. Aneta

  Witam
  W ostatnim ćwiczeniu jest jeden błąd, a mianowicie czasownik trinken jest zawsze z haben. Ich habe einen Kaffee getrunken.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CHCESZ ŚCIĄGNĄĆ TEN ODCINEK?