fbpx

jedyny taki na rynku notes do nauki słówek 

Dosłownik

Dlaczego Dosłownik?

Od zawsze uczyłam się nowych słówek zapisując je w notesach, jednak żaden z nich nie był idealny i nie spełniał moich oczekiwań. Dlatego właśnie pojawił się pomysł mojego własnego notesu, który pozwoli na efektywną naukę słówek.

 

Na początku notesów będzie tylko 100, conajmniej dwa są już zarezerwowane dla mnie i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, aż będę mogła zapisać w nich moje słówka. Kilka notesów dostaną również moi uczniowie. Więc dla Was zostanie około 90. Nie wiem kiedy będzie dodruk- teraz trudno mi to przewidzieć.  Jeśli chcesz mieć notes, który znacznie ułatwi naukę słówek zapisz się na listę oczekujących a będziesz miała/ miał pierwszeństwo jego zakupu i jako pierwsza/ pierwszy dowiesz się jak on wygląda. 

 

 

 

Czy wiesz, że kiedy uczymy się słówek wyrwanych z kontekstu, trudniej je nam zapamiętać? Spróbuj zapamiętać ciąg liczb lub liter, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Przyznasz, że to trudne. Podobnie jest z nauką słówek. Nie da się wziąć do ręki słownika i uczyć się na pamięć słów. Nasz mózg tak nie działa. Lepiej zapamiętujemy słowa ubrane w zdanie, w kontekst. A kiedy to zdanie jest zabawne lub dziwne- nasz mózg uznaje to za warte zapamiętania. Wszystko to przyświecało mi tworząc ten notes. 

xyz